Ve školní družině nás v letošním školním roce provází celoroční hra PIRÁTI A MOŘEPLAVCI.

Před vyplutím jsme piráty a námořníky rozdělili do čtyř posádek. Každá si zvolila svého kapitána, název lodi a vymyslela svůj bojový pokřik. Máme posádku Pokémonů, Černou lebku, Piráty z Karibiku a posádku Youtuberů.

Od října naše výprava vyplouvá. Každá loď vlastní mapku, kde je vyznačena trasa, vedoucí k pokladu. Po celý školní rok plní posádky nejrůznější úkoly, jejichž úspěšné splnění pomůže doplnit šifru a dostat se tak co nejrychleji k pokladu.

Plavba je zpestřena návštěvou různých zemí. Posádka, která je aktuálně ve vedení, připraví pro ostatní prezentaci se zajímavostmi o zemi, u které daný měsíc zakotvíme.

Pro úspěšnou plavbu je pro posádky důležité dodržování určitých pravidel, spolupráce a respektování se navzájem.     Napsala Lenka Cigrová