V úterý 27. 9. 2016 proběhla na naší škole přírodovědná soutěž pro žáky 3. – 5. ročníku ZŠ s názvem Na zelené stezce II. Na tuto akci dostala naše škola dotaci od Olomouckého kraje v rámci dotačního programu Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta v Olomouckém kraji v roce 2016. Akce se zúčastnily tyto školy: ZŠ Bystročice, ZŠ Olšany u Prostějova, ZŠ Vrbátky a ZŠ Hněvotín. Z každé školy závodila 3 dvoučlenná družstva. Pro všechny účastníky byla připravena přírodovědná stezka v okolí školy se 4 stanovišti.  S přípravou stezky a doplňujících aktivit ( v době čekání na vyhodnocení ) nám pomohlo ekologické sdružení Skrojek. Počasí nám přálo, den jsme si užili a jak to všechno dopadlo?

1. místo   Jestřábi  ( Klára Marie Procházková, Lukáš Janošík )  – ZŠ Olšany

2. místo  Žlutý opice ( Adéla Navrátilová, Karel Brejcha )  – ZŠ Hněvotín

3. místo Kaufland ( Jakub Zajac, Jindra Strejček ) – ZŠ Bystročice

Velké poděkování patří paní starostce obce Bystročice, která dětem předala medaile.