Den Země

Dnes jsme v naší MŠ i ZŠ oslavili Den Země. Celé dopoledne si děti užily nejrůznější aktivity. Každý ročník i třída Koťat z MŠ malovali budky pro ptáčky, které vyrobila paní vychovatelka M. Weidingerová. Příští týden je zavěsíme na stromy ve školní zahradě. Uklidili jsme okolí školy, vytvořili hmyzí hotely, naplnili pítka pro ptáčky vodou ve venkovním přírodovědném koutku na školní zahradě. Také jsme nachystali místo pro pěstování dýní. Semínka dýní nám zašlou z výstaviště Flora v Olomouci. Naše škola se zúčastní soutěže Dýňodlabání, která vyvrcholí na podzimní etapě výstavy Flora Olomouc. Do této soutěže si však musíme dýně, které se budou dlabat, vypěstovat sami. Obrázky a přání, které dnes děti pro naši planetu vyrobily, si  budete moci prohlédnout příští týden v naší galerii na plotě.

Komentáře jsou zakázány.