„Jíme zdravě“ aneb svačinka ve školní družině

Poslední únorový týden jsme se věnovali zdravé výživě. Z letáků jsme vybrali určité obrázky potravin a společně jsme utvořili pyramidu na základě zdravé výživy.

Téma jsme ukončili soutěží o přípravu nejpovedenějšího menu ze zdravých surovin. To se týkalo vzhledu i chutnosti svačinky. Ve skupinkách se děti dohodly, co budou připravovat a přinesly si potřebné suroviny. Pak už se krájelo, mazalo a aranžovalo. Vznikaly velice vtipně naaranžované talíře.

První místo si zasloužila nejpočetnější skupina, která vytvořila menu o několika chodech. Členové této skupiny: Anička Z., Nicol M., Pavel M., Adam Š., Stela S., Frederica H. a Karolína M.

Druhé místo obsadil chlapecký tým Vojta D. a Kája Z. Třetí místo si vybojovaly dívky Adélka B. a Elenka F.

Napsala L. Cigrová