Ve středu 24. 9. 2014 se v ZŠ a MŠ Bystročice konala přírodovědná soutěž „Na zelené stezce“. Tato soutěž se v naší škole konala poprvé.

Škola získala finanční příspěvek z „Programu podpory environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji pro rok 2014. Příspěvek je zaměřen na již zmíněný přírodovědný projekt NA ZELENÉ STEZCE a na zřízení vnitřního a vnějšího koutku přírody.

Partnerem projektu byla ZŠ a MŠ Olšany a ZŠ a MŠ Jedlí. Právě děti z těchto škol byly soupeři našich bystročických dětí.

Soutěže se zúčastnilo 13 tříčlenných družstev, složených z dětí 2. – 5. ročníku se zájmem o přírodu. Z každé ze tří zmíněných škol soutěžila 4 družstva, jedno družstvo bylo smíšené.

První a druhé místo vybojovali žáci ze ZŠ a MŠ Olšany. Naši žáci ze ZŠ a MŠ Bystročice se s nástrahami soutěže vyrovnali také velmi dobře a v celkovém pořadí obsadili krásné třetí místo.

Moc jim gratulujeme!                                       Napsala L. Cigrová