V úterý 9. září byl pro děti z naší základní i mateřské školy zvláštní den. Do školy přijeli hasiči. Nejprve si děti hravou formou poslechly instruktážní přednášku a prakticky si vyzkoušely, jak se zachovat v případě požáru. Také měly možnost vyzkoušet si hasičské oblečení, přilbu i rukavice. Poté jsme si předvedli názorně, co uděláme při požáru ve škole (cvičný požární poplach). V prostoru pole za školou jsme potom zhlédli praktickou ukázku hašení požáru a následně si mohli prohlédnout hasičské auto i s výbavou dobrovolného hasičského sboru Olšany.Pro děti to byl velice silný  emocionální prožitek, za který děkujeme organizátorce akce paní Mazurové i dobrovolným hasičům z Olšan a Vrahovic.

Napsala J. Beranová