V naší škole se snažíme dětem přibližovat staré obyčeje a tradice.Proto jsme se i letos připravovali na svatomartinský svátek.

Během celého týdne p. uč. v MŠ i ZŠ dětem tento svátek přibližovali v různých podobách, lidových písničkách, výtvarným zpracováním, výrobou lucerniček a pečením rohlíčků.

A i když děti, v pátek 11.11., netrpělivě očekávaly Martina na bílém koni, bylo tomu tentokrát jinak.

Do naší školy zavítal krajánek s dávnou legendou o Martinovi a s vyprávěním o zvycích, obyčejích a pranostikách vztahujících se k této pověsti a přinesl dětem lucernu, od které si odpálily plamínek do své lucerničky a mohly tak domů odcházet se svátečním pocitem.

Tento svátek byl pro naše předky důležitým dnem. A třebaže nové časy přinesly nové zvyky, na Martina se vždy všichni těšíme: malí na bílého koně a velcí na husu.        Napsala Z. Novotná