Projektový večer „Od sklepa po půdu všemi smysly“ spojený se spaním ve škole

 Ve čtvrtek 30.10. jsme si v projektu „Od sklepa po půdu všemi smysly“ vyzkoušeli, jak umíme naše smysly používat v běžném životě a co se stane, když se na svět kolem sebe podíváme trochu jinak….. když 1 z 5 lidských smyslů převezme vládu nad naším vnímáním.

Tohoto večerního programu se zúčastnili nejen žáci školy, ale i děti MŠ Koťat.

 Ve 2 třídách ZŠ a třídě MŠ byla přichystána stanoviště smyslů zraku, čichu, chuti, sluchu, hmatu a děti po skupinkách procházely touto stezkou.

 Překvapením byla stezka odvahy do sklepa pro „strašidelné“ vejce, které měly děti celou noc opatrovat a i nadále se o něj starat tak dlouho, dokud se jim něco nevylíhne…..

 Ti nejodvážnější přespali ve škole s p. uč. L. Indrákovou a p. řed. H. Zajacovou.

 Po probuzení už voněly buchty a bábovky od maminek, kterým tímto MOC DĚKUJEME a po snídani nečekalo děti páteční vyučování, ale výstava v Olomouci Neviditelná Olomouc, která navazovala na včerejší projekt.

                                                                                                          Napsala Z. Novotná