Ve středu 29. 5. 2024 se naši žáci účastnili atletických závodů konaných ve Hněvotíně. Žáci byli rozděleni do několika kategorií dle tříd, které navštěvují. V nejmladší kategorii (1. třída) měli naši zástupci opravdu těžkou úlohu. I přes veškeré úsilí se jim nepodařilo předčit své soupeře v běhu na 45 metrů ani ve skoku z místa či hodu dalekém. Vyzdvihnout musíme především Vincenta Laně z 1. třídy, který i přestože zakopl během vytrvalostního běhu na 400 metrů, doběhl na krásném 10. místě ze 40 žáků. Nejlépe se nám dařilo ve třetí kategorii (4. a 5. ročník). Během celého dne předváděly děti sympatické výkony, avšak na přední příčky to nestačilo. Obsadily krásné 5. místo. Adam Daněk dosáhl ve vytrvalostním běhu na 6. místo, těsně za ním doběhla Elena Krajíčková na 11. místě opět ze 40 žáků. 
Přestože se našim žákům nepodařilo získat medailová umístění, všichni bojovali se ctí až do konce a získali cenné zkušenosti do dalších závodů. Gratulujeme vítězům a doufáme, že příště se nám povede ještě lépe. ( K. Trunečková )