Ve třídě Koťat MŠ jsme od října zahájili Velkou knoflíkovou soutěž o dobrého jedlíka dle nejvíce nasbíraných knoflíků …..ale ani ostatní děti nepřijdou zkrátka, neboť za nastřádané knoflíky si budou moci nakupovat ve výměnném obchůdku (knoflíky – peníze) nějaké drobnosti a maličkosti.

Smyslem vyhlášení této soutěže je po zkušenostech se špatnými stravovacími návyky, aby děti alespoň ochutnaly. Každé dítě, které sní nebo ochutná svačinku a oběd, dostane za odměnu knoflík. Odpolední svačinka se do soutěže nezapočítává, protože mnohé děti odcházejí po obědě domů.

Láhve se značkou a jménem dítěte jsou umístěny v šatně, aby nejen děti, ale i Vy – rodiče měli přehled o tom, jak vaše ratolesti bojují samy se sebou a s kamarády.            Napsala Z. Novotná